Cимволіка

Прапор міста - це полотнище білого кольору розміром 1.00 мм на 1.40 м в центрі якого на малиновому фоні зображено Свято - Богоявленський собор, збудований за князя Василя Федоровича Красного, сина Преподобного Федора - Князя Острозького, в першій половині ХУ століття. Храм має п‘ять куполів, які символізують Христа і чотирьох євангелистів. Церква богоявлення була кафедральним собором, а також родовою усипальницею князів Острозьких.

За Магдебурським правом, якого добилось місто за князів Острозьких у 1528 році, місто отримало свій герб. Основою герба служив щит (за формою мав назву Французького - чотирикутовий, загострений знизу). На щиті було зображення реальної міської споруди - старовинного храму, Богоявленського собору золотого кольору, поле було червоного кольору. Кольори символізували: червоний - хоробрість та мужність, золотий - багатство та справедливість жителів цього міста.

В Острозькому історико-краєзнавчому музеї зберігається міська печатка1700 року. Вона має зображення п’ятикупольного храму (прототипом якого є Свято-Богоявленський собор ХУ ст..), міського муру і брами, які були елементами герба м. Острога з ХУІ століття.

Богоявленський православний собор залишився основою герба міста у період антикатолицького виступу острозьких міщан 1636 р. і в період його закриття протягом другої половини ХУІІ ст. до кінця ХІХ ст.. та після відбудови його і освячення у 1891 році.

Адміністрація і геральдична служба Російської імперії наприкінці ХУІІІ ст. спростила і водночас ускладнила герб Острога. Було усунуто з зображення мурів та брами і водночас надано складний, з чисельними архітектурними подробицями рисунок собору, який зменшився одиним елементом герба.

У 1920-1930-х роках, коли Острог входив до складу Польщі, у міському самоуправлінні використовувався герб зразка 1700 р. Після 1939 р. (входження Острога до складу УРСР) до початку 1990 років не використовувались ні історичний герб м. Острога, ні його версія кінця ХУІІІ поч. ХХ ст.

У 1995 році після надання місту Острогу статусу міста обласного значення відомий краєзнавець (нині покійний) Петро Андрухов задля відновлення історичної дійсності вніс пропозицію на розгляд Острозької міської ради про затвердження і подальше використання герба і прапора міста Острога саме його останньої версії.

Депутати Острозької міської ради дану пропозицію затвердили рішенням сесії від 20 листопада 1995 року № 75. Нині використовується зображення герба обох варіантів.


Герб Острога




Прапор Острога

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України






Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Error