Міста побратими

БЕРУНЬ

Країна: Республіка Польща
Бурмістр м. Берунь – Кристиіан Гжесіца

Угода про партнерство від 10 вересня 2005 року

адреса: Rуnek, 14 43-150 Bierun
телефон: 8-10- 4832 216-40-35
факс: 8-10- 4832 216-47-77
e-mail: urzad@um.bierun.pl
сайт: http://www.um.bierun.pl/

Місто Берунь розташоване в південно-східній частині воєводства шлятського, на розлогих долинах лівого берега Вісли. Берунь є містом промисловим та сільськогосподарським. Границі міста визначають річки Вісла, Пемза і Гостинка. Територія міста складає 4, 031 га. Мешканців – близько 20 тис. осіб.

На окраїнах міста є великі поклади кам’яного вугілля, яке видобувають шахти «Піаст» та «Земовіт». Шахта «Піаст» - найбільша у Європі.

Місто складається з двох частин – Беруня Старого і Беруня Нового, віддалених одних від одного сімома кілометрами.

Добре в місті розвинена харчова промисловість, яка представляє відому світову фірму «Danonе». Хімічну промисловість представляє фірма «ЕRK – Bierun SA». В місті зареєстровано більш як 1700 приватних підприємств.

Історія міста.
У 1387 році місто Берунь отримало право на місцеве самоврядування. У VI ст. було торгівельним центром, так як розташоване на важливих торгівельних шляхах. В ті часи в Беруні працювала фабрика з виготовлення динаміту та сірників. У 1853 році в місті була збудована залізнична колія.

Другий розквіт міста припадає на 70-ті роки ХХ ст. Збудовано копальню «Піаст» та молокозавод, а також завод з виготовлення малолітражних автомобілів «Fiat Аvto Poland».

Місто Берунь спочатку входило до складу міста Тихих, а в 1991 році знову набуло статусу окремого міста.

 

САНДОМИР

Країна: Республіка Польща
Бурмістр Сандомира - Марек Бронковський 

адреса: 27-600 Sandomierz
телефон: 8-10-(4815) 644-01-00
сайт: www.sandomierz.pl

Сандомир – старовинне місто з 10-ти віковою історією, розміщене на краю Келицько-Сандомирського узвишшя, яке спадає крутими схилами в долину річки Вісла.

Колись Сандомир належав до найбільших міст Польщі, називався головною столицею королівства, був місцем перебування князів та резиденцією королів. Місто десяти віків пов’язане з християнством. Сандомир, разом з розміщеним неподалік містом Завихостом, складав вузол торгового шляху, який вів із Західної Європи через Вроцлав, Краків, Вислицю і Сандомир на Русь, і далі на схід до Монгольської імперії. У Сандомирі була головна переправа через річку Вісла.

Багатовіковий розквіт Сандомира до цього часу видно в багаточисельних міських і церковних будівлях, заснованих і споруджених на високому культурному рівні.

Серед більш ніж 120 найвизначніших архітектурних пам’яток Сандомира найціннішими є комплекс Старого Міста, який зберіг своє розташування з другої половини XIV століття, монастирський комплекс Домініканців і костелу святого Якоба.

Збереглись рештки міської стіни з Опатівськими воротами, замок, ратуша, кафедральний собор, багаточисельні костели, міщанські будинки та малі садиби.

Занепад Сандомира, який відбувся внаслідок розподілу Польщі не подоланий до цього часу, не дивлячись на підйом міжвоєнних років і проведену в 1960-1970 роках реставрацію Старого Міста.

Не дивлячись на історичні негаразди, Сандомир, без сумніву, є містом європейським, так як він зберіг частину історії Європи і належить до неї за сутністю своєї культури.

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України






Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Error